Het verband tussen mondgezondheid en de algemene gezondheid is belangrijk en fascinerend. Mondontstekingen komen relatief vaak voor. Parodontitis, een multicausale ontstekingsziekte van het tandvlees en kaakbot, komt bijvoorbeeld globaal bij 1 op de 10 mensen voor. Deze aandoening is in de laatste 20 jaar sterk geassocieerd met hart- en vaatziekten en suikerziekte. Daarnaast zijn er vandaag de dag sterke aanwijzingen dat mondgezondheid een verband heeft met de ziekte van Alzheimer en COVID-19. Het lijkt er sterk op dat parodontitis onderdeel is van multimorbiditeit (de aanwezigheid van 2 of meer chronische aandoeningen waarbij de ene aandoening niet méér centraal staat dan een andere, red.). Maar uiteindelijk blijkt tandverlies net zo’n duidelijke (en makkelijk te registreren) risicofactor voor hart- en vaatziekten, COVID-19 en sterfte te zijn.
Het belang van het behoud van een ieders eigen tanden en kiezen is nog nooit zo duidelijk geweest en leidt tot een gezondere mond in een gezonder lichaam en betere kwaliteit van leven.
Een gezonde mond in een gezond lichaam 2.0
27 januari 2023 geeft ACTA-hoogleraar Parodontologie Bruno Loos zijn afscheidscollege: 'Os sanum in corpore sano 2.0' (oftewel: Een gezonde mond in een gezond lichaam). Het verband tussen mondgezondheid en de algemene gezondheid.
Programma
De zaal is open vanaf 16.00 uur, de lezing begint stipt om 16.30 uur vanwege cortege van hoogleraren.
Over Een gezonde mond in een gezond lichaam 2.0
Startdatum
- 27 januari 2023
Tijd
- 16:00 - 18:00
Locatie
- UvA Aula
Adres
- Singel 411
- 1012WN Amsterdam
Georganiseerd door
- Sectie Parodontologie
Parodontologie
Voor het maken of verplaatsen van afspraken, voor pijn en/of spoed
Buiten kantooruren (alleen bij pijn of spoed)
Contactpersoon