Patiëntenzorg Verwijzen Onderwijs Onderzoek EN
Login als
Student Medewerker
Inschrijven t/m 17 jaar Beugel? Kom naar ACTA! Verwijsklinieken
Afspraak maken of wijzigen Inschrijven Mondzorg kwetsbare ouderen Spoed en pijnklachten
Verwijsbrieven Verwijsklinieken Verwijsnieuws
Persoonlijke gegevens mailen Mondzorg kwetsbare ouderen Contact en bereikbaarheid
Bachelor Tandheelkunde Toelatingseisen Bachelor Postgraduate Master OHS
Afstudeerverklaring opvragen Master Tandheelkunde Onderwijs voor professionals Voor mondhygiënisten Voor docenten Voor studenten
Onderzoek uitgelicht Onze wetenschappers Vind een expert
Contractonderzoek/valorisatie Promoveren Wetenschappelijke publicaties Voor onderzoekers Prijzen en onderscheidingen
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

Door samenwerken de risico's verminderen in gezondheid en welzijn

Delen
5 november 2024
ACTA-hoogleraar Monitoring in mondgezondheid en preventie Monique van der Veen is op 1 november begonnen als lector ‘Samenwerken aan Mondgezondheid’ bij Hogeschool Inholland.

Samenwerking is hard nodig volgens Van der Veen. 'Er is te weinig aandacht in de zorg voor mondgezondheid. Gek, want vrijwel iedereen heeft wel eens ervaren wat de nadelen zijn van een minder goede mondgezondheid, zoals bloedend tandvlees of gaatjes (cariës). En soms zijn de klachten nog veel ernstiger, weet Van der Veen. 'Een slechte mondgezondheid kan leiden tot pijn, ziekteverzuim, schaamte, sociale isolatie, maar is ook geassocieerd met obesitas, diabetes, hartziekten en vaatziekten en andere leefstijlziektes of welvaartsziektes. Mondziektes zoals cariës, komen van alle leefstijlziektes zelfs het meest voor en zijn ook 1 van duurste ziektes in Nederland.' 

Onderzoek en praktijk

Van der Veen werkt al sinds 2009 als onderzoeker én docent bij Inholland.  'Ik vind het belangrijk om in mijn onderzoek altijd de vertaalslag te maken naar de praktijk, bijvoorbeeld door evidence based practice in te brengen in het onderwijs. 'Zo geef ik het vak bijzondere doelgroepen, waarin studenten Mondzorgkunde leren hoe bijvoorbeeld kwetsbare ouderen, verslaafden en andere mensen die voor de dagelijkse mondzorg afhankelijk zijn van anderen, het beste mondzorg kunnen krijgen.' 

Verbinden

Met haar lectoraat wil ze zorgprofessionals met elkaar verbinden om preventieve zorg rond mondziektes te verbeteren en leefstijlziektes aan te pakken. Door samen te werken met onder andere huisartsen, diëtisten en sociaal werkers, hoopt ze oplossingen te vinden die bijdragen aan een gezondere samenleving.

Lees meer over haar lectoraat op www.inholland.nl 

Voor

1e-jaarsstudenten Journalisten Medewerkers Studenten Verwijzers Zij-instromers

Direct naar

Mediatheek Samenwerking UvA/VU Schrijfwijzer Studiegids Werken bij ACTA Zenya (inlog)

Contact

Contact algemeen Contact patiënten Personenzoeker (inlog) Voor de media

Service

Brandportal/Huisstijl (inlog) Servicedesk HR (inlog) Servicedesk IT Serviceportaal VU (inlog) Serviceportaal VU (voor externen)
Privacy statement Disclaimer Colofon ACTA.nl Cookie Settings

Copyright © 2026 - Academisch Centrum Tandheelkunde Amsterdam - ACTA is een samenwerkingsverband van VU en UvA