Patiëntenzorg Onderwijs Onderzoek Over ACTA EN
Login als
Student Medewerker
Inschrijven t/m 17 jaar Beugel? Kom naar ACTA! Verwijzen
Afspraak maken of wijzigen Inschrijven Mondzorg kwetsbare ouderen Spoed en pijnklachten Verwijsklinieken
Bachelor Tandheelkunde Toelatingseisen Bachelor Master Oral Health Sciences
Afstudeerverklaring opvragen Master Tandheelkunde Onderwijs voor professionals Voor mondhygiënisten Voor docenten Voor studenten
Onderzoek uitgelicht Prijzen en onderscheidingen Onze wetenschappers
Contractonderzoek/valorisatie Promoveren Vind een expert Wetenschappelijke publicaties Voor onderzoekers
Samenwerking UvA&VU Werken bij ACTA Voor de media
ACTA-gebouw Afdelingen en secties Contact en bereikbaarheid Organogram Missie, visie en kernwaarden
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.

In memoriam: Maurits van Selms

Delen
6 februari 2026
Als iemand overlijdt die ruim 3 decennia aan ACTA verbonden is geweest, dan laat dat een grote leegte achter. ACTA-onderzoeker Maurits van Selms (sectie Orofaciale Pijn en Disfunctie, OPD), is op 4 februari 2026 op 51-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van de spierziekte ALS. Het gat dat hij achterlaat is blijvend. Maurits was uniek.

Maurits begon in 1995 bij ACTA aan de studie Tandheelkunde. Het studeren ging hem goed af, net als zijn vele nevenactiviteiten op het hockeyveld, in de bergen en als contrabassist in verschillende symfonieorkesten. Tot het noodlot toesloeg en hij in 1998 op 22-jarige leeftijd werd gediagnosticeerd met ALS. Tandarts worden zat er helaas niet meer in, maar hij beschikte over uitstekende onderzoekscompetenties die hij heeft ingezet om een proefschrift te schrijven. In 2007 verdedigde hij met succes zijn doctoraatswerk over kauwspierpijn. 

Na zijn promotie bleef hij aan de sectie OPD verbonden. Hij heeft sindsdien veel publicaties geschreven, 2 promovendi afgeleverd en een groot aantal bachelorstudenten en masterstudenten begeleid bij hun onderzoeksstage. Zijn onderzoeksfocus verschoof steeds meer richting de relatie tussen ALS en mondgezondheid. In zijn laatste publicatie beschrijft hij zijn persoonlijke visie op dit onderwerp. Zijn werk werd zeer gewaardeerd, in binnenland en buitenland, en hij heeft, ondanks alles, een indrukwekkend professioneel netwerk opgebouwd. Maurits was geliefd.

Maurits bleef letterlijk tot de laatste dag van zijn leven actief in onderwijs en onderzoek. Als hij langskwam bij ACTA, leverde dat memorabele momenten op. Hij was en bleef de immer positief ingestelde, gedreven docent en onderzoeker. De dag voor zijn overlijden had hij nog kennisgemaakt met een masterstudente wier scriptie hij zou gaan begeleiden. Het is niet te bevatten dat binnen een etmaal een einde aan zijn (ondanks alles) rijke leven kwam. Zijn collega’s, bij ACTA en daarbuiten, in binnenland en buitenland, gaan hem missen. Hij zal voortleven in onze warme herinneringen – Maurits, die zelfs in de voortdurende nabijheid van het einde de kracht vond om het leven te omarmen.

Zijn crematie is op vrijdag 13 februari om 13.30 uur in Crematorium Westerveld in Driehuis.

Beeld: Dr. Maurits Karel Adriaan van Selms (*14 oktober 1974, Oranjestad, Aruba † 4 februari 2026, Amsterdam)

Voor

1e-jaarsstudenten Medewerkers Studenten Verwijzers Zij-instromers

Direct naar

Mediatheek Schrijfwijzer Studiegids Werken bij ACTA Zenya (inlog)

Contact

Contact algemeen Contact patiënten Personenzoeker (inlog) Voor de media

Service

Brandportal/Huisstijl (inlog) Servicedesk HR (inlog) Servicedesk IT Serviceportaal VU (inlog) Serviceportaal VU (voor externen)
Privacy statement Disclaimer Colofon ACTA.nl Cookie Settings

Copyright © 2026 - Academisch Centrum Tandheelkunde Amsterdam - ACTA is een samenwerkingsverband van VU en UvA